Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://writeablog.net/kirklandbeck3/kancelaria-upadlosc-konsumencka-24y9
https://zenwriting.net/rzeszowadwokat227/kancelaria-upadlosc-konsumencka-x65c
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://diigo.com/0ozvk5
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w pytaniach i odpowiedziachOglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcielibyśmy rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://congotop8.bravejournal.net/trackback/11984174

This post's comments feed